WhatsApp'la ilgili tedirgin eden rapor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Kerteriz nedir?
Kerteriz nedir?
Falaka nedir?
Falaka nedir?
Haber
09 Eylül 2021 - Perşembe 15:46
 
WhatsApp'la ilgili tedirgin eden rapor
ABD merkezli araştırma kuruluşu ProPublica'nın yayınladığı rapora göre, Facebook, bünyesindeki WhatsApp'ın kullanıcı verilerine erişiyor...
GÜNCEL Haberi
WhatsApp'la ilgili tedirgin eden rapor

ABD merkezli araştırma kuruluşu ProPublica'nın yayınladığı rapora göre, Facebook, bünyesindeki WhatsApp'ın kullanıcı verilerine erişiyor.

 

New York merkezli ProPublica şirketi tarafından yayımlanan yeni bir raporda, Facebook çalışanlarının WhatsApp’taki mesajları okuyabildiğini ve sesleri dinleyebildiğini iddia edildi. Ayrıca özel yazılımlar sayesinde mesajlara erişildiği de belirtildi. Facebook’un mesajların görüntülenebilmesi için de birçok noktada 1000’den fazla sözleşmeli personeli olduğu ifade edildi.

 

Rapora göre, “uçtan uca şifreleme” denilen sistem de aslında devre dışı kalıyor. Normalde “uçtan uca şifreleme” sistemi doğrudan mesajı gönderen ve mesajı alan kişi arasında bağlantı sağlıyor, araya sızmak ve verilere erişmek isteyenlere fırsat verilmiyor. Ama iddialar bunun uygulanmadığını gösteriyor.

 

Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg üç yıl önce WhatsApp’ta içerikleri görmediklerini söylemişti. Ama ProPublica’nın iddası, tam aksine Facebook’un tüm WhatsApp mesajlarına ulaştığı şeklinde.

Kaynak: Editör: Editör
Yorumlar
Haber Yazılımı