Vedat Bilgin: Sözleşmeli personelde çalışmayı tamamladık
Haber
11 Kasım 2022 - Cuma 13:43
 
Vedat Bilgin: Sözleşmeli personelde çalışmayı tamamladık
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, sözleşmeli personellerin çalışma şartlarını değiştirmeyi düşündüklerini belirterek, "Çalışmayı tamamladık" dedi.
EKONOMİ Haberi
Vedat Bilgin: Sözleşmeli personelde çalışmayı tamamladık

Bugün hem sözleşmeli personel hem de EYT'lilere güzel haberler geldi...

 

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Mesleki Yeterlilik Kurumunun 2023 yılı bütçelerinin görüşmeleri başladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin de, bakanlığının 2023 bütçesinin sunumunu yaptı.

 

“Çalışmayı tamamladık”

 

Sözleşmeli personellerin çalışma şartlarını değiştirmeyi düşündüklerini açıklayan Bakan Bilgin, “Çalışmayı tamamladık. Önümüzdeki hafta ya da bu ay içinde paylaşacağız.” dedi.

 

Kabine sonrası söylemişti

 

Geçtiğimiz günlerde yapılan Kabine Toplantısı’nın ardından sözleşmeli personele kadro verilmesi ile ilgili kamu kuruluşları ile görüşmelerin devam ettiğini dile getiren Bakan Bilgin, “Görüştüğümüz bir iki konu daha var. Bazı kamu kuruluşlarının talepleri var. Onları ele alıp, onların durumunu inceliyoruz. Sözleşmeliler kapsamında biliyorsunuz, 500 bin civarında kişi yer almaktadır.” demişti.

 

EYT, aralıkta Meclis'te

 

Emeklilikte Yaşa Takılanlar'la (EYT) ilgili de konuşan Bakan Bilgin, ilk kez sayı verdi. Şartları dolduran 1.5 milyon kişi olduğunu belirten Bilgin, düzenlemenin aralık ayı içinde Meclis'e sunulacağını söyledi. Şartları taşıyanların yüzde 87'sinin özel sektörde çalıştığını söyleyen Bilgin, "Özel sektör kıdem tazminatı sorunuyla karşı karşıya kalacaktır. Kimse endişe etmesin bu sorun Meclis'te çözülmüş olacak." dedi.

Kaynak: () - ENSONHABER Editör: Editör
Yorumlar
Haber Yazılımı