Van'da vaka sayıları ne durumda? İşte son durum
Haber
26 Haziran 2021 - Cumartesi 22:38
 
Van'da vaka sayıları ne durumda? İşte son durum
Tüm dünyada ve Türkiye genelinde etkisini sürdüren Koronavirüs salgını Van'da da yayılmaya devam ediyor. Peki, Van'da vaka sayılarında son durum ne? Yetkili ağızdan son vaka sayıları açıklaması geldi...
SAĞLIK Haberi
Van'da vaka sayıları ne durumda? İşte son durum

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, salgının etkisini sürdürdüğü Van'da son vaka sayılarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. İşte o açıklamalar...

 

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde düzenlenen bir açılış programına katılan Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, korona virüs vaka durumuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 

Van’ın korona virüs salgının başladığı günden bu yana Türkiye’nin en iyi iller arasında olduğunu söyleyen Vali Bilmez, haftalık açıklanan korona virüs tablosunda ise Van’da vakaların attığına dikkat çekti. Vali Bilmez şöyle konuştu: "Şu an yüz binde 60 oranında ortalama vakamız var. Bunun da tek çaresi aşı olmak. Aşı oranımız istediğimiz düzeyde değil. Çarşıda, parklarda ve köylerde gezgin aşı ekiplerimiz var. Çevremizde aşı olmamış herkese aşı olmaları için davet edelim. Aşıda herhangi bir sınırlamamız yok. Gezgin aşı ekiplerimizde randevu zorunluluğu olmadığı için kimliği ile giden herkes aşı olabilir."

 

Korona virüs salgınına karşı insanların mutlaka aşı olması gerektiğini aktaran Bilmez, "Esnafımız çok zor bir süreçten geçti. Bir daha içeri kapanmamak, hastanelerimizi doldurmamak için aşı olmalıyız. Bu açılış sayesinde tüm halkımızı aşı olmaya davet ediyorum. Pandemi süresince örnek bir il olarak davranış sergiledik. İnşallah halkımızda bundan sonra taziye ve düğünlere azami dikkat eder. Aşımızı yapalım ve hayatımız bir an önce normale döner inşallah. Bu açılışında ilimize ve halkımıza hayırlara vesile olmasını dilerim." Dedi.

Kaynak: Editör: Editör
Yorumlar
Haber Yazılımı