Van'da inşaattan düşen işçi hayatını kaybetti
Haber
08 Haziran 2021 - Salı 15:24
 
Van'da inşaattan düşen işçi hayatını kaybetti
Van'da bir inşaat işçisi çalıştığı inşaatın ikinci katından düşerek hayatını kaybetti.
YAŞAM Haberi
Van'da inşaattan düşen işçi hayatını kaybetti

Van'da inşaat işçisi olarak çalışan Remzi Süslü, çalışttığı inşaatın ikinci katından düşerek hayatını kaybetti.

 

İpekyolu İlçesine bağlı Karşıyaka Mahallesi'nde bir inşaatta çalışan Remzi Süslü (55), çalıştığı inşaatın 2. katında kalıp çalışması yaparken yere düştü. Dengesini kaybederek yere düşen Süslü'nün düşmesini fark eden çevredekiler sağlık ekiplerine haber verdi. 

 

Ağır yaralı bir şekilde hastaneye kaldırılan 5 çocuk babası Remzi Süslü tüm müdahallelere rağmen kurtarılamadı. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Hastanesi'ne cenazesi kaldırılan Süslü, İskele Mezarlığı'na defnedildi.

 

1 YILDA 26 VANLI İŞÇİ HAYATINI KAYBETTİ

 

Yaşanan inşaat kazası sonrası akıllara inşaat kazalarında hayatını kaybeden Vanlı işçilerin sayısı geldi. Resmi olmayan kayıtlara göre; 2021 yılının 6 ayında 11 kişi hayatını kaybederken, son 1 yılda ise bu rakamın 26 olduğu öğrenildi. Bu rakamlara göre yılda ortalama 20'nin üzerinde Vanlı işçi iş kazalarında hayatını kaybediyor.

 

İstanbul İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği (İSİG) Meclisi'nin Mayıs ayı iş kazaları raporuna göre, geçen ay Türkiye geneli 232 işçi hayatını kaybederken, yılın ilk beş ayında ise en az 972 işçi vefat etti. Avrupa Birliği'nin (AB) resmi istatistik ofisi Eurostat ve Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK) verilerine göre ise Türkiye iş kazalarında en fazla insanın hayatını kaybettiği ülkeler sıralamasında birinci sırada yer alıyor.

 

KAYNAK: VANEKSPRES

Kaynak: Editör: Editör
Yorumlar
Haber Yazılımı