Van'da 48 saat su kesintisi yaşanacak
Haber
10 Kasım 2022 - Perşembe 11:51
 
Van'da 48 saat su kesintisi yaşanacak
VASKİ, Erciş Morgedik regülatöründe DSİ tarafından yapılacak temizlik çalışmaları nedeniyle Van'ın Erciş ilçesinde 48 saatlik su kesintisi yaşanacağını duyurdu.
VAN Haberi
Van'da 48 saat su kesintisi yaşanacak

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ), Erciş Morgedik regülatöründe Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından yapılacak temizlik çalışmaları nedeniyle Van'ın Erciş ilçesinde 48 saatlik su kesintisi yaşanacağını duyurdu.

 

VASKİ Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 

"Erciş Morgedik regülatöründe DSİ tarafından yapılacak temizlik çalışmaları nedeniyle 10 Kasım 2022 (Perşembe) tarihi saat 13.00'da başlayarak 12 Kasım 2022 (Cumartesi) tarihi saat 09.00'da bitmek üzere Morgedik Barajı dipsavağından su kesintisi yapılacaktır. Yapılacak çalışmadan; Adnan Menderes, Çelebibağı, Kocapınar, Nişancı, Gözütok, Akbaş, Beyazit (Solaha Semti) ve Sahilkent mahallelerinin bir kısmı su kesintisinden etkilenecektir. Yapılacak çalışmanın hızlı ve programlı bir şekilde tamamlanması için gerekli tedbirlerin alındığı ve temizlik çalışmalarının tamamlanmasıyla sular verilecektir. Vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için tedbirli olmaları gerekmektedir."

Kaynak: () - GÜNCELVAN Editör: Editör
Yorumlar
Haber Yazılımı