Van Çevreyolu bu kez bitecek mi? İşte son durum
Haber
24 Kasım 2022 - Perşembe 10:20
 
Van Çevreyolu bu kez bitecek mi? İşte son durum
Van Valisi Ozan Balcı, Van'ın trafiğine çare olacak Çevre Yolu için son durumu aktardı. Yapımı devam eden Çevre Yolunu yerinde inceleyip son durumu aktaran Vali Balcı, Çevre Yolunun 2023 yılı içerisinde tamamlanacağını söyledi.
VAN Haberi
Van Çevreyolu bu kez bitecek mi? İşte son durum

Van’ın uzun yıllardır dile getirilen ve en çok konuşulan konusu olan Çevre Yolu, Van Valisi Ozan Balcı’nın yaptığı açıklama ile bir kez daha gündeme geldi.

 

Vali Balcı, 2010 yılında ihalesi yapılan ve üzerinden 12 yıl geçmesine rağmen tamamlanmayı bekleyen Çevre Yolundaki son durumu kamuoyu ile paylaştı. Yapımı devam eden Çevre Yolunu yerinde inceleyip son durumu aktaran Vali Balcı, Çevre Yolunun 2023 yılı içerisinde tamamlanacağını söyledi.

 

VALİ BALCI, ÇEVRE YOLU İÇİN TARİH VERDİ

 

Çevre Yolunu yerinde inceleyen Vali Balcı, son durumu aktararak şunları söyledi: "Bugün Çevre Yolunda incelemelerde bulunuyoruz. Van’ımız için çok önemli, kıymetli bir yapı. Ulaştırma Bakanımız yazın geldiğinde toplantı yaptık.

 

 

Karayolları Genel Müdürlüğümüzle beraber, buradaki Bölge Müdürlüğümüzle beraber, işçilerimizle beraber Çevre Yolunda çok güzel çalışmalar yapılıyor. Çevre Yolu Van’ımızın ticareti için, ulaşımı için, geleceği için çok kıymetli, anlamlı. Önemli çalışmalar yapıldı. Allah’ın izniyle inşallah 2023 yılı içerisinde bütün gücümüzle bu yolu bitireceğiz."

 

 

BALCI: 2023 YILI İÇERİSİNDE BU YOLU BİTİRECEĞİZ

 

Balcı, Çevre Yolunun Van’a sağlayacağı katkıları dile getirerek, "Çevre Yolunun Van’ın ticaretine, ekonomisine, ilerlemesine, gelişmesine, daha da büyümesine çok anlamlı, önemli katkısı olacak. Ayrıca sahil yolunu da yapıyoruz. Onu da ana hatlarıyla bitirdik. Sadece bir kısmı kaldı, onu yapacağız. Onun altına da rekreasyon alanı yaptık mı bir taraftan sahil yolunu yapmak, bir taraftan Çevre Yolunun bitmesiyle beraber Van’ımızın gelişmesine, geleceğine, imarına, ihyasına, ekonomisine, ticaretine çok önemli katkılar sağlayacak." dedi.

 

 

"ÇEVRE YOLUNUN VAN’A KATKILARI VAR"

 

Balcı, Çevre Yolu için canla başla çalışıldığını belirterek şunları kaydetti: "Yolda da bu sene ustalarımız, mühendislerimiz, mimarlarımız Çevre Yolunda canla başla çalıştı. Hepsine de ayrıca müteşekkiriz. İnşallah bu Çevre Yolu bittiğinde sahil yolu da bittiğinde Van’ın ilerlemesine, gelişmesine, zenginleşmesine çok anlamlı katkılar sağlayacak."

Kaynak: () - GÜNCELVAN Editör: Editör
Yorumlar
Haber Yazılımı