Van Büyükşehir Belediyesi sokak hayvanları için uyardı
Haber
09 Haziran 2021 - Çarşamba 14:10
 
Van Büyükşehir Belediyesi sokak hayvanları için uyardı
Van Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanları için bilgilendirme toplantısı düzenledi.
VAN Haberi
Van Büyükşehir Belediyesi sokak hayvanları için uyardı

Van Büyükşehir Belediyesinden sokak hayvanları için ilçe belediyelerine bilgilendirme toplantısı düzenledi.

 

Sağlık İşleri Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen bilgilendirme toplantısı, Büyükşehir Belediyesi ait Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde gerçekleşti.

 

Toplantıda konuşan Sağlık İşleri Daire Başkanı Adil Allahverdi, hayvan dostu bir belediye olduklarını ve bu kapsamda çalışmalar yürüttüklerini söyledi. Allahverdi şöyle konuştu: "Sokak hayvanları bizlerle aynı çevreyi, aynı ortamı kullandıkları için de onların canı ve sağlığından da bizler sorumluyuz. Bugün burada toplanmamızın amacı da can dostlarımız için neler yapabiliriz, yapmış olduklarımızı da bir adım öteye nasıl taşıyabilirizdir." Dedi.

 

Sokak hayvanları ile ilgili yaşanan sorunlar belediyelerin alacağı tedbirler, sokak hayvanlarının problemlerinin nedenleri, kısırlaştırma ve köpeklerin saldırma sebepleri gibi konuların görüşüldüğü toplantıda, Hayvan Sağlığı ve Koruma Şube Müdürü Abdullah Saraçer, sokak hayvanların bakımı ile ilgili bilgi verdi.

 

Toplantıya; Sağlık İşleri Daire Başkanı Adil Allahverdi, Van Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Müdürlüğü ekipleri, veteriner hekimler ve 13 ilçe belediyenin hayvan bakım ekipleri katıldı. 

Kaynak: Editör: Editör
Etiketler: Van, Büyükşehir, Belediyesi, sokak, hayvanları, için, uyardı,
Yorumlar
Haber Yazılımı