Van'a atanacak doktor sayısı belli oldu
Haber
07 Eylül 2021 - Salı 16:06
 
Van'a atanacak doktor sayısı belli oldu
Van İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Sünnetçioğlu Van’a atanacak doktor sayısını açıkladı.
SAĞLIK Haberi
Van'a atanacak doktor sayısı belli oldu

Son zamanlarda Van gündeminden düşmeyen 43 doktorun istifasına yönelik Şehrivan’a açıklamalarda bulunan Van İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu kente 166 doktorun yakın tarihte atamalarının gerçekleşeceğini söyledi.

 

Koronavirüs sürecini en iyi yöneten illerden olan Van son zamanlarda vaka sayısı ve aşı oranıyla gündeme gelse de kentte en çok tartışılan konuların başında ise 43 doktorun istifası geliyor. Şehrivan’a açıklamalarda bulunan Van İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Sünnetçioğlu, yeni doktor atamalarının olduğunu söyledi. Sünnetçioğlu, “10 gün sonra atamalar olacaktır. Yaklaşık Eylül ayı sonunda da doktorlarımız göreve başlayacaklar.” Dedi.

 

"166 DOKTOR ATAMASI GERÇEKLEŞECEKTİR"

 

İstifa eden 43 doktordan sonra kentte ataması yapılan yeni doktorlarla ilgili detayları Şehrivan aracılığıyla paylaşan İl Sağlık Müdürü Sünnetçioğlu, "Geçtiğimiz günlerde doktor atamasının yapılacağını duyurmuştuk. Şuan toplamda 166 doktor ataması gerçekleşti. Yani yeterli sayıda doktorlarımız Van’da göreve başlayacaktır. Daha önce verdiğimiz demeçlerde de 1 Temmuz’da istifalar açılınca sadece Van’da değil Türkiye’nin 81 ilinde istifalar olduğunu belirtmiştik. Yani 43 civarında istifa eden doktorlarımız var buna karşılıkta 166 doktor ataması olacaktır. Muhtemelen 10 gün sonra atamalar olacaktır. Yaklaşık Eylül ayı sonunda da doktorlarımız göreve başlayacaklar." Şeklinde konuştu.

 

KAYNAK: ŞEHRİVAN GAZETESİ

Kaynak: Editör: Editör
Yorumlar
Haber Yazılımı