Tuşba Belediyesi'nden tiyatro sürprizi
Haber
15 Haziran 2021 - Salı 14:55
 
Tuşba Belediyesi'nden tiyatro sürprizi
Tuşba Belediyesi, açtığı ‘Yaz Spor Okulu’na katılan çocukları tiyatro ile buluşturdu.
VAN Haberi
Tuşba Belediyesi'nden tiyatro sürprizi

Tuşba Belediyesi, Devlet Tiyatroları Van Tiyatro Müdürlüğü’nün bu yıl 8-15 Haziran tarihleri arasında düzenlediği ‘18. Akdamar Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Şenliği’ kapsamında 50 çocuğu tiyatroya götürdü.

 

Yaklaşık 1,5 yıla aşkın süredir yaşanan Koronavirüs (Covid-19) salgınından dolayı zamanın büyük bir bölümünü evlerinde geçiren çocuklar, 1 Haziran’da başlayan normalleşme süreci ile birlikte tekrar okulları ve arkadaşlarıyla bir araya gelmenin heyecan ve mutluluğunu açık hava tiyatrosuna giderek yaşadı.

 

 

Kalecik Mahallesi’nde bulunan belediyeye ait Şehit Soner İdil Spor Kompleksi’nde açılan ‘Yaz Spor Okulu’na katılan 9-12 yaş grubu çocuklar, tiyatro alanına gelişlerinde görevliler tarafından ateşleri ölçüldü. El dezenfektanı tutulan çocuklardan maskesi olmayanlara da maske dağıtıldı ve çeşitli ikramlarda bulunuldu. Sosyal mesafe kuralına uygun olarak alanda oturtulan çocuklar, uzun bir aradan sonra tiyatro ile buluşmanın keyfini yaşadı. Devlet Tiyatroları oyuncuları tarafından sahnelenen tiyatro oyunu ile stres atan çocuklar, bir hayli sevinçli oldukları gözlenirken, böyle bir etkinliğin düzenlenmesinden dolayı Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman’a teşekkür ettiler.

Kaynak: Editör: Editör
Etiketler: Tuşba, Belediyesi'nden, tiyatro, sürprizi,
Yorumlar
Haber Yazılımı