Süleyman Soylu, Bekir Bozdağ ve Fuat Oktay Taksim'de
Haber
14 Kasım 2022 - Pazartesi 09:43
 
Süleyman Soylu, Bekir Bozdağ ve Fuat Oktay Taksim'de
Taksim'deki patlamaya ilişkin açıklama yapan Fuat Oktay, "Kadın olduğunu değerlendirdiğimiz bir saldırganın bombayı patlatması sonucu bir terör eylemi olduğu görülüyor" dedi.
TÜRKİYE Haberi
Süleyman Soylu, Bekir Bozdağ ve Fuat Oktay Taksim'de

Taksim İstiklal Caddesi'nde saat 16.20 sıralarında meydana gelen patlamada 6 kişi hayatını kaybederken, 81 kişi de yaralandı.

 

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, patlamanın meydana geldiği olay yerinde incelemelerde bulundu. İncelemeler sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, olayın bir terör eylemi olduğunu düşündüklerini belirtti.

 

"Terör eylemi olduğu görülüyor"

 

"Milletimizin başı sağ olsun." diyen Oktay, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

"İstiklal Caddesi'nde talihsiz bir olayla karşı karşıyayız. Tüm ülkemizin ve milletimizin başı sağ olsun. Şu an itibariyle kadın olduğunu değerlendirdiğimiz bir saldırganın bombayı patlatması sonucu bu kavşakta oluşan bir terör eylemi olduğunu değerlendiriyoruz. Şuana kadar elde edilen bilgiler çerçevesinde. Tabi çalışmalar tüm yoğunluğuyla devam ediyor. Tüm kamera kayıtları inceleniyor. Tüm mağazalardaki çalışan arkadaşlar da dahil gerekli görgü tanıkları dahil tamamı olayla ilgili görüşülüyor. Gerekli değerlendirmeler yapılıyor. Netleştikçe basınımızla milletimizle de paylaşılacaktır.

 

"Olayın takipçisi olacağız"

 

An itibariyle yine 4’ü olay yerinde olmak üzere 6 kişiyi kaybetmiş durumdayız. Allah rahmet eylesin, yakınlarına da tekrar başsağlığı diliyoruz. 81 de yaralımız var 2’si ağır olmak üzere. Çeşitli hastanelerimizde bu yaralılarımızda tedavi altında. Ümit ediyoruz bir an önce sağlığına da kavuşurlar. Emniyet güçlerimiz, gerek savcılığımız tüm çalışmalarını yürütüyorlar. Olay yeri inceleme tüm hızı ile devam ediyor. Gerek buradaki savcılarımız 8 savcımız var. Merkezde Adli Tıp’ta 6 savcımız ilave çalışmalarını devam ettiriyor. Bu gerektiği taktirde artırılarak tüm çalışmalar güvenlik boyutunda yapılacaktır. Son ana kadar da olayın takipçisi olacağız.

 

 

"Türkiye eski Türkiye değil, bunu herkes böyle bilsin"

 

Tabii Türkiye’de huzur ve güven hakim. Gerek sınırların içerisinde gerekse sınırlarının ötesinde. Biz kararlıyız. Bu olayların arkasında kim varsa, her kim varsa sonuna kadar sınırların içinde değil dünyanın öbür ucuna da gitse diğer teröristlere nasıl ulaştıysak bunlara da ulaşılacaktır. Yine Türkiye’ye getirilecektir. Yargıya teslim edilecektir. Her ne pahasına olursa olsun bunun hesabı sorulacaktır. Türkiye eski Türkiye değil. Bunu herkes böyle bilsin. Eski Türkiye gibi her yönüyle şuan da kalkınma yönünde, güvenlik yönünde, huzur yönünde istikrarı sağlamış bir ülke ve dünyada bir çok olayda söz sahibi olan bir Türkiye’ye hiç kimse bu tür eylemlerle ne mesaj verebilir ne de yolundan döndürebilir.

 

"Biz bu olayı çözeceğiz, sadece tetikçileri değil arkasında kim varsa hesabı sorulacak"

 

Türkiye tüm kararlılığıyla yoluna devam edecektir. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde dimdik devam edeceğiz. Biz bu olayı çözeceğiz. Hem de çok yakında çözeceğiz. Çözdüğümüz zamanda sadece bu olayın tetikçileri değil bu tetikçilerin arkasında kim varsa önünde sağında solunda gerek içeride gerekse dışarıda her kim varsa bunun hesabı tamamından sorulacaktır."

 

Soruşturma başlatıldı

 

Öte yandan, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, meydana gelen patlamayla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, olayla ilgili 8 savcı ve 2 başsavcı vekilinin görevlendirildiğini bildirdi.

Kaynak: Editör: Editör
Yorumlar
Haber Yazılımı