Seçim barajı düşüyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu
Haber
29 Ağustos 2021 - Pazar 18:34
 
Seçim barajı düşüyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna Hersek ziyareti sonrası Türkiye'ye dönüş yolunda çok çarpıcı açıklamalar yaptı. Erdoğan'ın açıklamaları arasındaki seçim barajının yüzde 7 olması için MHP'nin onayını beklediklerini söyledi.
SİYASET Haberi
Seçim barajı düşüyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bosna Hersek ve Karadağ ziyaretleri sonrası yurda dönüşte gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, seçim barajıyla ilgili de çok önemli açıklamalarda bulundu.

 

SEÇİM BARAJI DÜŞECEK

 

Soru: Seçim ve siyasi partiler yasasındaki değişikliklerde sona gelindi. En merak edilen nokta seçim barajı. Baraj yüzde 5'e düşme ihtimalinden söz ediliyor. Bir başka ihtimal eğer partiler ittifak halinde seçime girerlerse onlar için ayrı bir baraj, mesela yüzde 7 ya da 10 barajının devam etmesi öngörülüyor. Seçim barajı düşecek mi? Sizin ittifaklar için başka bir baraj olması yönünde görüşünüz var mı?

 

Barajla ilgili olarak şu anda belirgin hale gelen aslında 7 ama bu konuda Cumhur İttifakı olarak MHP'li arkadaşlarımızın nihai kararını bizim arkadaşlarımız henüz almış değiller. Ancak 7 netleşmiş vaziyette. MHP de 7'ye olumlu bakıyor. Bunun altında bir şey olur mu olmaz mı, henüz önümüze gelmiş değil. Öyle bir şey olursa o da tabi konuşulabilir ama şimdilik böyle bir şey yok.

Kaynak: Editör: Editör
Yorumlar
Haber Yazılımı