HDP Van Milletvekili Orhan'dan aşı çağrısı
Haber
30 Haziran 2021 - Çarşamba 13:05
 
HDP Van Milletvekili Orhan'dan aşı çağrısı
HDP Van Milletvekili Muazzez Orhan COVİD-19 aşısı oldu. Orhan, tüm vatandaşları aşı olmaya davet etti.
GÜNCEL Haberi
HDP Van Milletvekili Orhan'dan aşı çağrısı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İl Eş başkanları, Milletvekili Muazzez Orhan ile HDP ve DBP il örgütleriyle aşı standını ziyaret edip aşı oldu.

 

Aşı olduktan sonra vatandaşlara aşı olma çağrısı yapan Milletvekili Muazzez Orhan Aile sağlık merkezleri özel ve normal hastanelerde randevusuz aşı yapıldığını ifade etti.

 

Salgınla mücadelede aşının önemli olduğunu aktaran Orhan şöyle konuştu:

 

"Tüm yurttaşlar aşı olmalı. Bu konuda toplumsal duyarlılığın artması gerekiyort. Aralık 2019’dan bugüne tüm dünyayı saran Koronavirüs salgınıyla hala mücadele ediliyor. Pandeminin bizde bir buçuk yıla yakındır yarattığı sağlık sorunları ve can kayıpları nedeniyle bir kez daha buradan tüm halkımıza bir çağrıda bulunmak istiyoruz. Maalesef ki bu koronavirüs salgınına karşı şu anda tek yapılabilecek salgının daha fazla yayılmasını önleyebilecek hem kendimizin hem sevdiklerimizin hemde toplumumuzun sağlığını kuruyabilmek için aşı olmak gerekiyor. Hala aşı olmamış olan tüm halkımıza buradan sesleniyoruz hala bu salgın can kayıplarına neden oluyor. Ülkemizde de 5 bine aşkın vaka sayısı ve dün itibarıyle 60 bine yakın ölüm yaşanmıştır. Bunun önüne geçmek için aşı olalım toplumumuzu kendimizi ve sevdiklerimizi  bu koronavirüs salgınına karşı koruyalım."

 

Kaynak: Editör: Editör
Yorumlar
Haber Yazılımı