Çektiği selfie ele verdi
Haber
06 Temmuz 2021 - Salı 10:28
 
Çektiği selfie ele verdi
Bir telefon bayisinde yabancı uyruklu iki kişiden biri içerideki satıcıyı oyalarken diğeri ise 5 ayrı güvenlik kamerasına aldırmadan 3 telefon çaldı. Hırsızlığın kanıtı, şüphelinin çektiği selfie oldu.
GÜNCEL Haberi
Çektiği selfie ele verdi

İstanbul'un Avcılar ilçesinde 11 yıldan bu yana iş yerinde telefon satan Yusuf Şakar, bel fıtığı ameliyatı ardından kontrole gittiğini, emekli öğretmen babasını iş yerinde bıraktığını söyledi.

 

Şakar, yabancı uyruklu iki kişinin iş yerine telefon bakmak için ayrı ayrı geldiklerini, güvenlik kamerası kayıtlarından şüphelilerden birisinin arkadaşı ile işaretleşerek babasını oyalarken, diğerinin tezgahtaki telefonları içindeki faturaları ile birlikte çaldığını anlattı. Demirören Haber Ajansı'nın (DHA) aktardığına göre Şakar, şunları söyledi:

 

"Bekliyoruz, inşallah yakalanır"

 

"Bunlardan biri, en pahalı marka telefonun son modellerinden birini eline alıp deneme bahanesi ile selfie çekiyor, sonra bunu siliyor. Ancak, o telefonda silinen fotoğrafları geri alma olanağı olduğunu bilmiyor veya unutuyor. Babam bizi arıyor, cihazın fiyatını soruyor. Sonuçta bunu 5 kameranın önünde yapabilecek cesarete sahip.

 

Polise giderek ifadelerimizi, görüntüleri, bilgilerimizi verdik. Yaklaşık 10 bin lira kaybımız var. Pandemi süreci var, uğraşıyoruz. Bunu bize yapan başkasına neyi yapmaz. Bir tane çalsa, 'ihtiyacı var' dersin ama direkt soyguna gelmişler. O an 5, 10 tane de olsa çalacaklar. Biz de kendimizce iz sürmeye çalıştık. Bekliyoruz, inşallah yakalanır. Bulunabileceğini umuyorum."

Kaynak: Editör: Editör
Yorumlar
Haber Yazılımı