Aspirin'de şoke eden karar! İşte o karar
Haber
27 Nisan 2022 - Çarşamba 17:14
 
Aspirin'de şoke eden karar! İşte o karar
Amerikan devletinin desteklediği önleyici tıp üstüne uzmanlaşmış “ABD Önleyici Görev Gücü (USPSTF)” sağlık kuruluşu, kalp krizini önlemek için günde bir defa Aspirin almayı artık önermediğini açıkladı.
SAĞLIK Haberi
Aspirin'de şoke eden karar! İşte o karar

“ABD Önleyici Görev Gücü (USPSTF)” sağlık kuruluşu,  yeni bir araştırma sonucunu yayınladı.

 

USPSTF 2016’da, kalp hastalığı riski taşıyan 50 yaş ve üstü kişilerin kalp sağlığını korumak, kalp krizini ve kolon kanserini önlemek için günde bir defa bebek Aspirin’i almasını tavsiye etti.

 

Yapılan yeni araştırmaya göre, 40 ve 59 yaş aralığındaki kişilerin sadece yüksek kalp hastalığı riski varsa, doktorlarına danışarak günlük Aspirin kullanmaları gerektiği bildirildi. USPSTF, Aspirin’in kalp krizini önlemede yararının, düşünülenden çok daha az olduğunu ve 75 yaşından sonra Aspirin kullanmaya devam etmenin faydasının oldukça az olduğunu ifade etti. USPSTF, yeni araştırma sonucuna dayanarak, kalp krizini önlemek için artık Aspirin’i tavsiye etmediğini açıkladı.

 

HER DÖRT ÖLÜMDEN BİRİNİN SEBEBİ

 

Kalp krizi ve kalp hastalıkları, ABD’de her dört ölümden birinin sorumlusu. Uzmanlar, kalp hastalığı başlamadan “önleyici tıp” metodu ile insan sağlığını korumanın çok daha faydalı olacağına inanıyor.

Kaynak: Editör: Editör
Yorumlar
Haber Yazılımı