3 Belediyeden 'halk ekmek' açıklaması
Haber
26 Eylül 2022 - Pazartesi 16:25
 
3 Belediyeden 'halk ekmek' açıklaması
İpekyolu, Tuşba ve Edremit Belediyesi'nden ortak "halk ekmek" açıklaması yapıldı.
VAN İLÇELERİ Haberi
3 Belediyeden 'halk ekmek' açıklaması

GÜNCEL VAN - Geçtiğimiz günlerde belediyeler ile yüklenici firma arasında yaşanan anlaşmazlık nedeniyle Halk Ekmek uygulaması sona erdirildi.

 

İpekyolu, Tuşba ve Edremit Belediyesi'nden yapılan ortak açıklamada yüklenici firmanın fiyat yükseltmesi nedeniyle anlaşmanın yapılmadığı açıklanmıştı. 3 ilçe belediyesinden Halk Ekmek ile ilgili yeni bir açıklama yapıldı.

 

İŞTE O AÇIKLAMA

 

Van Merkez Tuşba, Edremit ve İpekyolu belediyelerimizce; hali hazırda devam eden halk ekmek hizmeti, yüklenici firmanın sözleşmeye aykırı olarak fiyat artışı yapması sebebiyle durdurulmuştu.

 

Normalde 2,80 TL’ye satılması gereken halk ekmek belediyelerimizin onayı olmadan 3 TL’ye çıkarılmak istenmiştir. Halkımızın ucuz ekmek hizmetine ulaşmasını engelleyecek bu provokasyona karşı belediyelerimiz de ekmek satışlarını durdurma kararı almıştı. Öte yandan 3,50 TL olması gereken normal ekmek fiyatı ise, halk ekmek fiyatını sabote etmek amacıyla bir kısım firmalar tarafından istikrarsızlığa sebebiyet vermek için fiyatlarla oynanmıştır. 

 

Halkımızın her zaman kaliteli ve ucuz ekmek hizmetine ulaşması için gerekli çalışmalar başlatılmıştır ve gerekli tedbirler alınmıştır. Bu konuda herhangi bir aksamaya sebebiyet verilmeyecektir. Yüklenici firmanın haksız fiyat artışı talebi ve bir kısım işletmelerin talebi kabul edilmeyerek reddedilmiştir. Belediyelerimizi zan altında bırakacak ve halkımızın daha ekonomik ekmek hizmetine ulaşmasına engel olacak tüm provokasyonlara karşı durduğumuzu ve fırsat vermeyeceğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Kaynak: () - GÜNCELVAN Editör: Editör
Yorumlar
Haber Yazılımı